Nowości od Meinl Distribution cz.1

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prezentacji nowości na 2017 rok którą zorganizowała firma Meinl w Łodzi 17 stycznia br. Zaprezentowane zostały wszystkie firmy jakie w dystrybucji posiada Meinl Distribution, czyli: Meinl Cymbals, Meinl Percussion, Nino Percussion, Sonic Energy, Tama Drums oraz gitarowe Ibanez i Ortega. Nas najbardziej interesowała część perkusyjna.

W nowościach talerzowych Meinl’a znaleźć można nową serię Pure Alloy która wyparła dwie serie: MB oraz M-series.

Są to talerze ze stopu B12 choć producent nigdzie nie podaje takiej informacji co ma związek z podejściem do wyboru tych talerzy. Producentowi chodzi o to żeby nie kierować się danymi technicznymi takimi jak np. stop brązu, tylko żeby kierować się brzmieniem. Talerze Pure Alloy są bardzo uniwersalne o czym przekonaliśmy się na prezentacji.  Wykończenie tych talerzy tradycyjne, kute maszynowo, produkowane w Niemczech o klarownym szeleście.

Kolejną talerzową nowością są sygnowane stacki.

Matt Garstka Fat Stack

Luke Holland Bullet Stack

Anika Nilles Deep Hats

Thomas Lang Super Stack.

Kilka nowych talerzy z serii Byzance Heavy Hammered:  18″China, 20”China, 20”Crash, 22”Crash i 22”Ride. Premierę miały również  24” Pure Metal Ride sygnowany przez Chrisa Adlera  oraz 21” Classic Custom Ghost Ride sygnowany przez Branna Dailora.

Kolejne dwa nowe talerze to 15” Classic Custom Dark Hi-hat i 22” Classic Custom Dark Ride. Taka jest teraz moda na stacki, że seria HCS również się ich doczekała- HCS Trash Stack 12” oraz 18”.

Jeśli chodzi o akcesoria to najciekawszymi nowościami są Cymbals Tuners czyli magnesy do tłumienia talerzy oraz takich rzeczy jak np. cowbell.

Kolejną ciekawą nowością jest uchwyt, a raczej pasek do montowania pada na kolanie.

Ostatnią ciekawą propozycją jest X-Hat Auxiliary Hihat Arm. Ramię do hi-hatu które dodawane jest w komplecie do stack’a Aniki Nilles.

Oczywiście to nie wszystkie nowości jakie wprowadza Meinl w 2017 roku. Wybraliśmy te najciekawsze. W następnym wpisie uwzględnimy perkusjonalia Meinl oraz nowości od Tama Drums.