Nowości od Meinl Distribution cz.2

Nawiązując do wpisu o nowościach na rok 2017 od Meinl Distribution chcieliśmy przedstawić najciekawsze według nas nowości od firmy Tama Drums.

Wśród bębnów Tama Starclassic nowością są nowe wykończenia exotic: Satin aztec Gold Metallic, Flat Burgundy Metallic oraz Flat Black.  Do tego nowy kolor osprzętu Smoked Black Nickiel.

Starclassic Performer również otrzymał nowe wykończenia: Gun Metal Classic Stripe, Lacquer Ocean Blue Ripple i Ice Blue Pearl.  W Serii Superstar: Satin Arctic Pearl oraz w serii silverstar: Vintage Gold Duco i Matte Copper Sparkle.

Z nowości werblowych Tama pojawił się werbel Peter Erskine 6” x 10” Stave Ash Shell. Werbel wykonany z 12 warstw jesionu, korpus o grubości 10mm. w werblu wykorzystano Super Resonsnt Mounting System dla zmaksymalizowania naturalnego rezonansu bębna i dla wygodniejszego ustawienia w zestawie. Wykonany w kolorze Oiled Natural Ash.

Kolejnym nowym werblem jest Star Reserve  6,5” x 14” Bubinga/Walnut with Maple S.F.R. Jest to hybrydowy werbel z bubingi  i orzecha z klonowymi obręczami. 5,5mm grubości korpusu w wykończeniu Claro Walnut. Do tego tube lugi Star.

Z serii S.L.P. Dwa nowe werble: Fat Spruce to werbel świerkowy, 8 warstw co daje grubość 7mm. Rozmiar 14” x 6”, obręcze typu die-cast, w kolorze Wild Satin Spruce.

Classic Dry Aluminum to werbel o rozmiarze 14” x 5,5”, grubość korpusu 1,2mm, lugi superstar, obręcze 2,3 mm.

Z ciekawszych rzeczy, nowe pokrowce na pałki – Powerpad Designer Collection. Stylistycznie ładne i zgrabne, w czterech kolorach.

Pojawiło się również trochę nowości wśród hardwaru z serii Stage Master, nowe statywy pod hi-hat z serii Iron Cobra 900 oraz Speed Cobra 910 i 310. Ciekawą nowością okazał się Quick-Set Hi-hat Clutch.

Tama pomyślała również o statywach mikrofonowych Iron works. serie Studio oraz Tour.

Nie zabrakło również nowych dywanów:

Ostatnią z nowości Tama jest odważnik do dociążania wybranych elementów zestawu.

To tyle z ciekawszych nowości Tama Drums na rok 2017. Ciekawy czy ceny będą również ciekawe….? :)